INFORMACINĖS TECHNOLOGIJOS

Informacinės technologijos – tai:

 

  • veiklos sritis, kompiuterinių informacinių sitemų kūrimas, priežiūra, pardavimas, susiję moksliniai ir kiti tyrimai;

 

  • (kompiuterinės) informacinės sistemos, jų komponentai.

 

KOMPIUTERIAI

Kompiuteris - skaičiavimo mašina. Kompiuteris neturi intelekto, negali priimti savarankiškų sprendimų ir negali daryti klaidų. Įrenginys kiekvieną savo veikimo sekundę atlieka skaičiavimus, kurie pasireiškia darbo atlikimu. Kompiuterių galimybės bei įvairovė priklauso nuo programinės įrangos, kuri gali atlikti daug operacijų.

PIRMIEJI KOMPIUTERIAI

Pirmieji „pasaulio kompiuteriai“ buvo išrasti 1613 metais. Jie buvo skirti atlikti tam tikrus skaičiavimus ir užduotis. Tiesa, pirmieji kompiuteriai buvo masyvūs, užėmė daug vietos ir šiandien jų tikrai nepavadintume patogiais. Tik laikui bėgant jų formos, funkcijos ir paskirtis stipriai kito.

Pirmasis mechaninis kompiuteris

Pirmasis programinis kompiuteris

Pirmasis elektroninis kompiuteris

Pirmasis komercinis kompiuteris

KOMPIUTERIŲ TINKLAI

Kompiuterių tinklas jungia kelis kompiuterius . Visi kartu jie gali nuveikti daugiau, nei kiekvienas atskirai. Tinklas gali aprėpti šalį ir net Žemės rutulį.

Absoliučiai didžiausias pasaulyje kompiuterinis tinklas yra INTERNETAS

 

Internetas  – pasaulinis kompiuterių tinklas, jungiantis visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus.

KAIP ŠIANDIEN ATRODYTŲ PASAULIS, JEIGU NEBŪTŲ BUVĘS IŠRASTAS KOMPIUTERIS?

Šiuo metu pasaulis be šios technikos tikriausiai nuo šiandien iki rytojaus žlugtų, jei visi šios žemės kompiuteriai būtų paprasčiausiai išjungti. Visi bankai, pavyzdžiui, atlieka visas transakcijas per kompiuterinę programinę įrangą. Ir oro uostai, pagrindinis verslas arba birža nebeveiktų be superkompiuterių.

Toliau būtent ši technologija išmokė mus, būti visur ir visada pasiekiamais su mobiliuoju telefonu, o kai mes norime paskambinti draugui kitam pasaulio krašte, galime tai padaryti per sekundes. Ir moderniuose mobiliuosiuose telefonuose ir išmaniuosiuose telefonuose yra ne kas kito nei daugumoje kompiuterių – tik ženkliai mažesniu masteliu. Ne veltui, abi medijos vis labiau artėja viena prie kitos.

Informacinės technologijos yra tikriausiai svarbiausias paskutinių dešimtmečių įvykis. Jos yra sąsaja tarp klasikinės, elektroninės technologijos ir informatikos, kuri įsiveržė į mūsų gyvenimą tik su modernaus kompiuterio išradimu.

ĮDOMŪS FAKTAI APIE INFORMACINES TECHNOLOGIJAS PASAULYJE IR LIETUVOJE

Skaičiuojama, kad internetu pasaulyje iki šios dienos naudojasi 2,25 mlrd. žmonių. Daugiausia interneto naudotojų gyvena Kinijoje (per 485 mln.), JAV (per 245 mln.), Indijoje (per 100 mln.) Japonijoje (per 99 mln.), ir Brazilijoje (per 75 mln.).

Prireikė vos 4 metų, kad pasaulyje interneto naudotojų skaičius pasiektų 50 mln. Palyginimui, radijui tokiam pat naudotojų skaičiui pasiekti prireikė 38 metų, televizijai – 13 metų.

• Šiuo metu pasaulyje egzistuoja per 250 mln. interneto svetainių.

• Vidutiniškai per dieną žmogus internete naršo 51 minutę arba apie 25 valandas per mėnesį.

Lietuva yra sparčiausią plačiajuosčio interneto greitį išvysčiusi šalis pasaulyje. Parsiuntimo greitis Lietuvoje siekia 32,41 Mb/s (interneto greičio testavimas atliekamas matuojant tris rodiklius – parsiuntimo ir išsiuntimo greitį bei gaišties laiką).

• Internetu Lietuvoje naudojasi apie 65 proc. namų ūkių.

• Šiuo metu Lietuvoje veikia mažiausiai 906 valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetainės.

NAUDOTI ŠALTINIAI:

Made with Slides.com