• Sokowirówka czy wyciskarka?

    To pytanie musi paść, kiedy wybieramy urządzenie do przyrządzania soków domowych. Mamy nadzieję, że ta prezentacja pomoże rozstrzygnąć, które urządzenie będzie lepsze w naszym przypadku. Czy sokowirówka, która może szybko wyprodukować duże ilości soku, czy też wyciskarka - wolniejsza, ale dokładniejsza. Czy bardziej będzie nam odpowiadał sok z sokowirówki - rzadki i klarowny, czy też z wyciskarki - gęsty i z drobinkami miąższu. Niebagatelne znaczenie będzie też tu miała kwestia zdrowotna. Okazuje się bowiem, że wysokie obroty oraz podwyższona temperatura, jakie mają miejsce podczas tworzenia soków w sokowirówce, niszczy część składników odżywczych - w wyciskarce nie ma tego problemu, gdyż jest to urządzenie wolnoobrotowe. Cena obu urządzeń jest zbliżona. Za najtańszą sokowirówkę czy wyciskarkę zapłacimy około 60 złotych, a za najdroższą - nawet 1700 złotych. Jeśli wciąż dręczą Cię wątpliwości, które urządzenie do wyciskania soków wybrać, zajrzyj na stronę https://wyciskary.pl/sokowirowka-czy-wyciskarka/ po więcej informacji.

  • Wyciskarka do cytrusów

    Świeży sok z pomarańczy, greapefruitów, cytryn, mandarynek... czy może być coś lepszego? W dodatku, taki sok można z łatwością pozyskać w domowych warunkach, a nawet na wyjeździe. Wyciskarki do cytrusów to urządzenia wyposażone w stożkowaty element z wyżłobieniami. To dzięki niemu wyciska się sok. Jak to działa? Jeśli mamy wyciskarkę ręczną, trzeba użyć siły własnych rąk, aby wycisnąć sok z cytrusa. W przypadku wyciskarki elektrycznej, wystarczy przyłożyć przekrojoną na pół pomarańczę czy cytrynę do czubka stożka i uruchomić urządzenie. W krótkim czasie mamy gotowy świeży, pyszny sok. Ponieważ wyciskarki do cytrusów są urządzeniami wolnoobrotowymi, nie napowietrzają wyciskanych składników, dzięki czemu wyciśnięty sok można przechowywać w lodówce o czym piszemy tu https://wyciskary.pl/wyciskarka-do-cytrusow/. Tym różni się od sokowirówki, która - jako urządzenie wysokoobrotowe - napowietrza produkowany sok, przez co trzeba go wypić tuż po przyrządzeniu.

  • Wyciskarka do owoców i warzyw - najprostszy sposób na dużą dawkę witamin

    Ile razy czytałeś/czytałaś skład soku kupionego w sklepie, zastanawiając się, ile tak naprawdę jest soku... w soku? Cukier, konserwanty, dodatki smakowe i woda wydają się niekiedy głównymi składnikami takiego "soku". Jeśli tak jak my szukasz rozwiązań, które pozwalają na zdrowe odżywianie się, dobrze trafiłeś/trafiłaś. Wyciskarka do owoców i warzyw to urządzenie, dzięki któremu nie tylko przyrządzisz soki, ale też musy i przeciery. A wszystko to z zachowaniem cennych składników odżywczych użytych surowców. Wolne obroty, na jakich pracuje takie urządzenie, nie natlenia soku i nie niszczy witamin i minerałów. Można sprawdzić to samemu. Sok przygotowany w wyciskarce z powodzeniem daje się przechowywać w lodówce (niekiedy nawet do 48 godzin!). Eksperyment taki nie uda się w przypadku sokowirówki.To urządzenie pracujące na wysokich obrotach, co sprawia, że gotowy sok jest napowietrzony i szybko się psuje. Trzeba go wypić tuż po przyrządzeniu. Zajrzyj do nas https://wyciskary.pl/wyciskarka-owocow-warzyw/ gdzie znajdziesz więcej informacji, a także przepisy na nieziemsko dobre soki.

  • Wyciskarka do soków. Wyciśnij sok... z czego chcesz!

    Wyciskarka to urządzenie naprawdę wszechstronne. Pozwala na wyciśnięcie soku z twardych owoców i warzyw (to potrafi też sokowirówka). Ale na tym nie kończą się jej możliwości. Przy użyciu wyciskarki możemy pozyskać soki z miękkich warzyw (jak pomidory), z warzyw liściastych (jak szpinak). Bez problemu wyprodukujemy też sok z malin, jeżyn, porzeczek czy jagód. Do tego, możemy wycisnąć sok nawet z ziół! To jednak jeszcze nie wszystkie zalety wyciskarek do soków. Jest to sprzęt wolnoobrotowy, dlatego surowce nie natleniają się. Fakt ten sprawia, że pozyskanego soku nie trzeba wypijać od razu po przyrządzeniu (jak jest w przypadku sokowirówek), ale można go przechowywać w lodówce. Nawet - uwaga! - do 2 dni. Ponadto, powolne miażdżenie pozwala zachować witaminy i minerały zawarte w produktach. Szczególnym rodzajem wyciskarki do soków jest wyciskarka do cytrusów. Otrzymanie soku z pomarańczy, mandarynek czy cytryn jest tu niezwykle proste i szybkie. Przykładamy przekrojoną połówkę cytrusa do wierzchołka stożka i włączamy urządzenie. W krótkim czasie mamy gotowy sok. Najprostsza i najtańsza (bo ręczna!) wyciskarka do cytrusów kosztuje zaledwie 30 złotych. Najdroższe wyciskarki do owoców i warzyw mogą jednak osiągać cenę przekraczającą 2000 złotych. Jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące wyciskarek lub poznać fantastyczne przepisy na soki wejdź na bloga https://wyciskary.pl/wyciskarka-do-sokow/ a dowiesz się znacznie więcej.

  • Wyciskarka ślimakowa. Zachowaj wszystkie witaminy!

    Skąd wzięła się nazwa "wyciskarka ślimakowa"? Wyciskarki do owoców i warzyw wyposażone są w element miażdżący, który przypomina kształtem ślimaka. W sklepach znajdziemy modele z jednym takim elementem (wyciskarki jednoślimakowe) lub też z dwoma takimi elementami (wyciskarki dwuślimakowe). Choć ten pierwszy rodzaj jest łatwiejszy w czyszczeniu, specjaliści twierdzą, że dwa "ślimaki" pozwalają na uzyskanie najlepszego jakościowo soku. Urządzenia te, jak większość nowoczesnych sprzętów AGD, mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień, wśród których warto zwrócić uwagę na możliwość mielenia maku, orzechów, kawy czy mięsa, a także przyrządzanie mleczek orzechowych. Wszechstronność wyciskarek do owoców i warzyw, a także prostota w ich używaniu pozwalają na tworzenie oryginalnych (i pysznych!) zestawień, o których piszemy tutaj https://wyciskary.pl/wyciskarka-slimakowa/ na blogu. Sok z pomarańczy, jabłka i selera, sok z ananasa, jabłka i pokrzywy, sok z ogórka, limonki mięty - to tylko kilka propozycji.

  • Czym jest wyciskarka wolnoobrotowa?

    Wyciskarka wolnoobrotowa - sprzęt, który w ostatnim czasie robi zawrotną - i w pełni zasłużoną - karierę. To urządzenie, które działa na zasadzie miażdżenia surowców (warzyw, owoców, a nawet ziół). Służy do tego element (lub dwa elementy) w kształcie ślimaka. Stąd często możemy spotkać się z określeniami "wyciskarka jednoślimakowa" i "wyciskarka dwuślimakowa". Sok pozyskany z wyciskarki wolnoobrotowej jest gęsty i zawiera drobinki miąższu. Różni się on od tego, jaki produkuje się w sokowirówkach - klarownego i niezawierającego cząsteczek owoców. Ponadto wyciskarki wolnoobrotowe mogą być wyposażone w szereg przydatnych funkcji, wśród których warto wyróżnić funkcję homogenizacji. Wymienne nakładki mogą naszą wyciskarkę zamienić w maszynkę do kręcenia makaronu czy maszynkę do mięsa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego wspaniałego urządzenia zajrzyj na https://wyciskary.pl/wyciskarka-wolnoobrotowa/ a się nie zawiedziesz.

  • Te przepisy na soki z wyciskarki Cię zaskoczą!

    Dzięki wyciskarce możemy naprawdę zaszaleć w kuchni! Sok z jabłek i marchewki może być naprawdę pyszny, ale my idziemy o krok dalej! Przyrządzając sok w wyciskarce, wystarczy po prostu wrzucać wybrane ilości produktów, a sok praktycznie robi się sam! Koniecznie zobaczcie nasze przepisy na soki z marchewki i truskawek, arbuza i rzeżuchy, surowych ziemniaków i jabłka z zaskakującymi dodatkami. Warto wiedzieć, że wyciskarka to urządzenie wolnoobrotowe, co oznacza, że produkty użyte do soku nie ulegają napowietrzeniu. Dzięki temu soki takie można przechowywać w lodówce. Jak długo? Wszystko zależy od rodzaju i jakości warzyw czy owoców, jednak nie dłużej niż dwa dni. Po więcej porad dotyczących tego jak zrobić pyszny sok w wyciskarce zajrzyj na naszą stronę https://wyciskary.pl/przepisy-na-soki-z-wyciskarki/ tam też więcej przepisów na soki!