• Przenośniki pantograficzne - ogrom możliwości regulacji

    Przenośniki pantograficzne (rolkowe, roleczkowe, wałkowe) to systemy, które nie tylko pozwalają na efektywną pracę. Dają również wiele możliwości co do regulacji. Dzięki temu zarówno ich długość, jak i wysokość można dostosowywać do bieżących wymagań. Dodatkowo, są wyposażone w łączniki, które jeszcze bardziej rozszerzają wachlarz możliwości tych urządzeń. To jednak nie wszystko - prócz tego, mogą być one wyposażone w takie elementy jak bufory, obrotnice, stoły unoszące czy windy. Ponadto: odbojniki, uchwyty ułatwiające przesuwanie przenośnika oraz stopery (zderzaki końcowe - o nich tutaj https://gitech.pl/przenosniki-pantograficzne/). Do jakich celów najczęściej wykorzystuje się przenośniki pantograficzne? Do załadunków i rozładunków samochodów dostawczych, do transportu wewnątrzmagazynowego, tymczasowych ciągów, a także stacji kompletacji i sortowania ładunków.

  • Regały wjezdne w magazynie

    Regały wjezdne pozwalają na ekonomiczne, a także bardziej bezpieczne składowanie towarów. Ustawienie regałów pozwala na wjazd wózka widłowego. Dzięki temu redukuje się korytarze robocze. Na rynku istnieją dwa rodzaje regałów wjezdnych: drive - in (zblokowane) oraz drive - through (przejezdne). Oba rodzaje regałów pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni, zwiększenie bezpieczeństwa pracy ( o tym więcej tutaj https://gitech.pl/regaly-wjezdne/) oraz zminimalizowanie uszkodzeń regałów. Regały typu drive - through mogą być sterowane ręcznie, automatycznie oraz zdalnie. Regały wjezdne paletowe znajdziemy w ofercie takich producentów jak Olejnik, Regalit, Tema, Regalux, WDX czy Jungheinrich. Cena jednego miejsca paletowego mieści się w granicach od 100 do 300 złotych.

  • Piec na pellet. Bądź eko!

    Pellet to opał, który jest nie tylko ekonomiczny, ale także ekologiczny. Obecnie nazw "piec na pellet" i "kocioł na pellet" używa się zamiennie, jednak jest między nimi dość znaczna różnica. Piec na pellet emituje ciepło tam, gdzie się znajduje. Natomiast kocioł na pellet pozwala na ogrzewanie także innych pomieszczeń. Nowoczesne piece i kotły na pellet mogą być wyposażone w różne, przydatne funkcje, na przykład: mechaniczne czyszczenie palnika, sonda lambda, sterownik, a nawet - połączenie z Internetem. Piece mogą zawierać automatyczne podajniki; ślimakowe i pneumatyczne (tu więcej informacji na ten temat https://gitech.pl/piec-na-pellet/). Piece (kotły) dostępne na rynku mogą być przystosowane do spalania pelletu i drewna, bądź też pelletu ekogroszku. W sklepach znajdziemy też kominki na pellet.

  • Traktorki ogrodowe - potrafią więcej niż sądzisz!

    Traktorek ogrodowy to nie tylko niezwykle efektowna "zabawka". To urządzenie, które może pełnić funkcje kosiarki, koparki, pługu, solarki, rozsiewacza nawozu, walca do trawy, glebogryzarki, kultywatora, czy rębaka. Jedną z niezwykle przydatnych opcji jest też funkcja mulczowania (rozdrabniania skoszonej trawy).Ciekawym przykładem miniciągnika są -od lat już nieprodukowane! - "Dziki". Ich niesłabnąca popularność bierze się zapewne stąd, iż wyposażone zostały w niezawodne silniki, które wykorzystuje się nawet niekiedy do innych urządzeń. "Dziki" można znaleźć jeszcze w niejednym ogrodzie - także jako zabytek - tu są dokładniej opisane http://traktorkiogrodowe.pl/! Niezaprzeczalnym atutem traktorków ogrodowych jest fakt, iż z łatwością dostaniemy do nich części zamienne - zarówno nowe, jak i używane. Producenci, którzy mają w swojej ofercie traktorki ogrodowe, to między innymi John Deere, Murray, Sam, Husquarna czy Vicking.

  • Odkurzacz ogrodowy do liści - praca z nim to przyjemność!

    Odkurzacz ogrodowy do liści to urządzenie, które może znacznie ułatwić i przyspieszyć pracę w ogrodzie. Dzięki niemu można nie tylko szybko posprzątać liście, ale także żwir, drobne gałązki czy śmieci - nie tylko w ogrodzie, ale także na podjazdach czy chodnikach. Odkurzacze ogrodowe do liści można przełączyć także na tryb dmuchowy do liści. W sklepach znajdziemy odkurzacze spalinowe i elektryczne (akumulatorowe). Dużą popularnością cieszą się urządzenia w połączeniu z rozdrabniaczem do liści. Worki załączane do odkurzaczy mogą mieć pojemność od 25 do 70 litrów. Najbardziej popularna pojemność to 45 litrów - tu pełen ranking http://odkurzaczeogrodowe.pl/. Wśród producentów odkurzaczy do liści warto wymienić takie marki jak Stihl, Gardena, Stega, Husquarna czy Bosch.

  • Poziomica laserowa - precyzja w najlepszym wydaniu

    Poziomice laserowe to przyrządy, które pozwalają na wyznaczenie linii prostych (a także kątów prostych) dzięki emitowanym wiązkom laserowym. Są to instrumenty zarówno bardziej precyzyjne, jak i wygodniejsze w użytkowaniu od tradycyjnych, wodnych poziomic. Większości modeli poziomic laserowych używa się wewnątrz pomieszczeń, gdyż na zewnątrz wiązki są słabo widoczne. W sklepach znajdziemy różne rodzaje poziomic laserowych: poziomice samopoziomujące, krzyżowe, liniowe oraz płaszczyznowe. Ponadto, poziomice laserowe mogą stanowić element przyrządów wielofunkcyjnych. Dostępna jest na przykład poziomica laserowa z dalmierzem czy z kątomierzem. Do poziomicy laserowej dołączone są też niekiedy przydatne akcesoria (pełna lista tutaj https://poziomicelaserowe.pl/), takie jak statyw czy uchwyt na ścianę. Dużym plusem takich przyrządów są wodoszczelność i pyłoszczelność.

  • Pistolet do natryskowego malowania ścian. Wygoda i skuteczność

    Pistolety do natryskowego malowania ścian to rewelacyjny sposób na uzyskanie jednolitego koloru na wszelkich powierzchniach - zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, a nawet na karoserii samochodu! W urządzeniu tym farba zyskuje postać aerozolu, dzięki czemu można ją rozprowadzić równomiernie. W sklepach znajdziemy sprężarki, aparaty natryskowe grawitacyjne oraz - najbardziej popularne - elektryczne pistolety natryskowe. Urządzenie takie składa się z elektrycznej pompy natłokowej, zbiornika na farbę oraz dyszy, która daje możliwość regulacji siły strumienia farby. Czy do malowania natryskowego potrzebna jest specjalna farba? Na szczęście nie! Można do niego stosować farby ogólnie dostępne na rynku. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga ona szczególnego przygotowania (przefiltrowania). Dodatkowo, trzeba ją rozcieńczyć do właściwej, podawanej przez producenta, lepkości. Pistolety do natryskowego malowania ścian (tu pełna lista https://pistoletydomalowania.pl/) znajdziemy w ofercie takich producentów jak Metabo, Bosch, Wagner czy Star. Ich cena waha się w granicach 100 - 500 złotych.