• Sokowirówka, czyli jak wzbogacić swoją dietę w witaminy

    Sokowirówka to urządzenie wysokoobrotowe, które pozwala na pozyskanie dużych ilości soku w stosunkowo krótkim czasie. Taki sok jest klarowny, pozbawiony drobinek miąższu. Dla porównania, soki z wyciskarki są gęste i zawierają cząsteczki owoców. Sokowirówki to urządzenia, które bez trudu radzą sobie z obróbką takich produktów jak jabłka, gruszki, marchew, seler, pietruszka czy ananas. Najmniejszy sprzęt tego typu pomieści jednorazowo 0,5 litra soku, a największy aż 3,5 litra. Obecnie dużą popularnością cieszą się urządzenia wielofunkcyjne, które zawierają moduł sokowirówki. Są to na przykład: sokowirówka z wyciskarką i koktajlerem, robot kuchenny z sokowirówką, blender z sokowirówką czy też malakser z sokowirówką. Producenci sprzętów AGD, którzy mają w swojej ofercie sokowirówki, to między innymi MPM, Zelmer i Philips - sprawdź na https://frushi.pl/sokowirowka/. Najtańsze urządzenie tego typu kupimy już za 100 złotych, a najdroższe może kosztować nawet 7000 złotych.

  • Termosy obiadowe

    Gorący, domowy obiad w środku najbardziej zapracowanego dnia? Na szczęście teraz jest to możliwe! Nowoczesne termosy mogą utrzymywać wysoką temperaturę nawet przez kilka godzin! Do tego są niezwykle estetyczne i poręczne! A jak właściwie działają? Termosy utrzymują temperaturę dzięki tak zwanej "próżni technicznej", która panuje pomiędzy dwiema cienkimi ściankami w obudowie. W sklepach znaleźć możemy termosy na napoje (w tym kubki termiczne), termosy obiadowe oraz termosy na zupy. Specjalne termosy dla dzieci mają mniejsza pojemność i są bardziej kolorowe. Termosy wojskowe, turystyczne i menażki są już teraz znacznie rzadziej kupowane ze względu na to, że nie zatrzymują tak dobrze ciepła, jak nowoczesne termosy (więcej na https://frushi.pl/termosy-obiadowe/). No i nie są tak wygodne i ładne. ;)

  • Co trzeba wiedzieć o zmywarkach do naczyń?

    Zmywarka do naczyń w dzisiejszych czasach to odpowiedź na brak czasu. Wystarczy obliczyć, ile (czasami godzin!) dziennie spędza się przy zlewie. To urządzenie, które w dodatku pozwala zaoszczędzić wodę i energię! Wystarczy dodać, że niektóre programy pozwalają na umycie pełnej zmywarki naczyń zaledwie w... 1 litrze wody! Standardowa szerokość zmywarki to 45 i 60 cm, choć wiele osób decyduje się też na wersje slim, o szerokości 40 cm. Najmniejsze zmywarki kompaktowe mieszczą się na kuchennym blacie i wyglądem przypominają kuchenkę mikrofalową. Wydajność zmywarek określa się poprzez podanie ilości kompletów naczyń, jakie można umyć w jednym cyklu. Minizmywarki umyją od 4 do 6 kompletów naczyń, natomiast większe modele (45 cm i 60) umyją odpowiednio - około 10 kompletów i 12 - 15 kompletów za jednym razem. Producenci sprzętów AGD mający w swojej ofercie zmywarki do naczyń to między innymi Whirlpool, Bosch, Ariston, Samsung, Zanussi czy Electrolux. Najtańsza, kompaktowa zmywarka do zabudowy kosztuje zaledwie 200 złotych - piszemy o tym na https://frushi.pl/zmywarka-do-naczyn/. Cena najdroższych modeli może sięgnąć nawet 10 000 złotych.

  • Waga kuchenna. Z aptekarską dokładnością

    Waga kuchenna to obecnie urządzenie, które nie tylko podaje wagę produktów. Licznik kalorii i przelicznik wag to tylko dwie z wielu niezwykle przydatnych funkcji, w jakie może być wyposażona. Jeśli potrzebujemy wagi kuchennej na przykład do przygotowywania ciast, spokojnie wystarczy nam model z podziałką do 5 kilogramów. Robienie przetworów na zimę będzie jednak wymagało od nas zakupu wagi do 15 kilogramów. W sklepach znajdziemy wagi mechaniczne (ze wskazówką) oraz elektroniczne (z wyświetlaczem). Jakie dodatkowe funkcje może zawierać nowoczesna waga kuchenna? Są to na przykład: tarowanie, pomiar objętości płynów, a także automatyczne włączanie i wyłączanie, czy też wskaźnik zużycia baterii. Wagi kuchenne produkowane są w obudowie ze stali nierdzewnej bądź z plastiku. Wśród producentów wag kuchennych niech nam będzie wolno wymienić takie marki jak Zelmer, Eldom, Łucznik, Kenwood, Hendi i Sencor. Sprawdź szczegóły w naszym artykule na https://frushi.pl/waga-kuchenna/. Cena najtańszej wagi sięga zaledwie 10 złotych. Najdroższa to wydatek nawet 100 złotych.

  • Toster. Cieplutkie grzanki w kilka chwil!

    Chrupiąca, cieplutka grzanka na śniadanie. Do tego - w zależności od upodobań - gorąca kawa lub herbata. Aż chce się wstawać! Zacznijmy jednak od tego, że toster i opiekacz to nie to samo. W opiekaczu podgrzewamy kanapki (i układamy je poziomo), natomiast toster robi grzanki i... wyróżniamy zarówno modele poziome, jak i pionowe. Tostery pionowe to najczęściej spotykane modele, natomiast poziome przypominają nieco piecyk. W takim tosterze możemy również podgrzać kanapkę. Obecnie nowoczesne tostery mogą być wyposażone w wiele dodatkowych funkcji, które sprawiają, że korzystanie z nich jest nie tylko wygodniejsze, ale też przyjemniejsze. Jakie to funkcje? Oto kilka przykładów: opiekanie, rozmrażanie, regulacja podgrzewania, automatyczne wyrzucanie pieczywa, czy też automatyczne centrowanie pieczywa.

  • Spieniacz do mleka, czyli jak sprawić, by kawa była jeszcze pyszniejsza

    Kawa zwieńczona gęstą, mleczną pianką, to nie tylko dawka energii, ale także rozkosz dla zmysłów smaku, węchu i wzroku! Przedstawiamy kilka urządzeń, które pozwolą nam ją uzyskać. Spieniacze do mleka dzielimy na tłokowe, ręczne i elektryczne. Spieniacz ręczny to rodzaj małej trzepaczki na baterie - wkładamy ją do kubka z gorącym mlekiem, włączamy i po kilku minutach pianka jest gotowa. Z kolei spieniacz tłokowy to specjalny kubek wraz z "tłokiem" w postaci sitka. Energiczne ruchy tłokiem pozwalają ubić mleczną piankę w zaledwie kilkadziesiąt sekund! Elektryczny spieniacz do mleka wymaga od nas najmniej pracy. Wystarczy wlać do niego mleko (nawet zimne!), a spieniacz odpowiednio je podgrzeje i ubije. Nam pozostaje dolać je do aromatycznej kawy i delektować się połączeniem obojga. :) Równie proste jest przyrządzenie spienionego mleka w ekspresie do kawy ze specjalną dyszą. Mały, ręczny spieniacz do mleka kosztuje zaledwie kilka złotych. Cena najdroższych spieniaczy może sięgać nawet 200 - 400 złotych.

  • Robot kuchenny - ogrom możliwości w jednym urządzeniu

    Robot kuchenny - urządzenie, które może nas wyręczyć niemal w każdej czynności związanej z przyrządzaniem posiłków. Sami zobaczcie! Przede wszystkim, od jakiegoś czasu można w naszym kraju zakupić nie tylko roboty kuchenne tradycyjne, ale także planetarne. Ich nazwa brzmi kosmicznie i takie są też ich możliwości. Czym się wyróżniają? W tradycyjnym robocie kuchennym mieszadło porusza się wokół własnej osi i na prawo i lewo. Natomiast w robocie planetarnym ruch mieszadła odbywa się wokół własnej osi, a do tego wokół całej misy. Roboty kuchenne można znaleźć w wersji z malakserem (kroi, sieka, trze), a także z blenderem kielichowym (rozdrabnia i miksuje). Jakie jeszcze funkcje może mieć nowoczesny robot kuchenny? Ubijanie piany, ucieranie i zagniatanie ciasta, a także krojenie w plasterki i w kostki. To jednak jeszcze nie wszystko, możliwości tych urządzeń są znacznie większe. Sprawdź szczegóły w poradniku https://frushi.pl/robot-kuchenny-z-misa/. Na przykład specjalne dostawki pozwalają zamienić robot w maszynkę do mielenia mięsa, sokowirówkę, wyciskarkę, nadziewarkę do kiełbas, czy młynek do kawy!

  • Raclette - goście będą zachwyceni!

    Zachwyć gości oryginalnym przyjęciem! Niech każdy zajmie się komponowaniem swojej potrawy, a Ty możesz zająć się przyjemną rozmową! Raclette to urządzenie będące prawdziwym wybawieniem dla osób, które lubią przyjmować gości, ale jednocześnie nie lubią lub nie umieją (co często idzie w parze) gotować. Będące często częścią grilla elektrycznego, raclette zawiera kilka małych patelenek, na które goście sami nakładają wybrane przez siebie składniki. Zwykle są to owoce, warzywa, mięso, a także - a jakże! - sery, a w tym ser o tej samej nazwie, co sam sprzęt, raclette. Po ułożeniu składników patelenki wkłada się do urządzenia i czeka aż zostaną odpowiednio podgrzane. Jeszcze słówko o serze raclette. To ser krowi, którego pełne bogactwo owocowo - pikantnego smaku uzyskuje się właśnie dopiero po podgrzaniu. Do podgrzewania wykorzystywane są płyty grillowe lub kamienne. Raclette znajdziemy w ofercie takich producentów sprzętu AGD jak Tefal, Severin, Bosch czy Philips.

  • Patelnia ceramiczna - jak wybrać najlepszą?

    Jakie cechy powinna mieć dobra patelnia ceramiczna? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów i o co zapytać sprzedawcę? Odpowiedzi czekają w prezentacji! Patelnia ceramiczna to chętnie kupowany sprzęt - jest trwała, odporna na zarysowania, a przy tym na żadnej innej patelni nie przyrządzimy kurczaka z tak pyszną, chrupiącą skórką! Choć zwykle wybierany model patelni to ten o średnicy 19 i 24 centymetrów, to w sklepach znajdziemy całą ich rozpiętość - od 12 do 26 centymetrów. Do czego właściwie służy patelnia ceramiczna? Czy są potrawy, które szczególnie dobrze smakują, gdy właśnie na niej je przyrządzimy? Tak! prócz wspomnianego kurczaka, doskonałe smaki uzyskamy też, smażąc na niej w głębokim tłuszczu (a także bez tłuszczu!), grillując i dusząc. Na powłokę patelni ceramicznej składa się glina i minerały, które wypalane są w bardzo wysokiej temperaturze. Dzięki temu właśnie patelnie ceramiczne zawdzięczają swoją trwałość i odporność na działanie skrajnych temperatur. Podczas zakupów warto sprawdzić, czy do patelni dołączona jest - najlepiej szklana - lub też czy istnieje możliwość jej dokupienia. Składana rączka pozwoli nam na wygodne przechowywanie patelni.

  • Naleśnikarka - urządzenie do robienia idealnych naleśników

    Urządzenie niezbędne w kuchni każdego wielbiciela naleśników. Idealnie cienkie, kruche lub miękkie - takie jak lubisz! Jak w najlepszej restauracji. Jeśli lubisz naleśniki lub też wśród znajomych i rodziny masz całe grono ich wielbicieli, to urządzenie sprawi, że z przyjemnością zasiądziecie do stołu, a w dodatku Ty - nie będziesz mieć wcale dużo pracy. Za to powszechny podziw. ;) W sklepach znajdziemy naleśnikarki gastronomiczne, które mają obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz naleśnikarniki do użytku domowego, z obudową plastikową. Ten drugi rodzaj urządzeń osiąga najczęściej moc 900 - 1000 W, a temperaturę można tu regulować przy pomocy termostatu. Płyta grzewcza powlekana jest specjalną, nieprzywierającą powłoką, a jej średnica to najczęściej 30 centymetrów. Cena naleśnikarek jest bardzo zróżnicowana. Najtańszą możemy kupić w sklepie już za 70 złotych. Najdroższa może kosztować nawet 700 złotych.

  • Jak wybrać najlepsze naczynie żaroodporne?

    Naczynia żaroodporne mają teraz swój wielki powrót. Ogromna ilość przepisów, jaką można znaleźć w Internecie, a także wszelkie programy kulinarne w telewizji krzyczą do nas z każdej strony: spróbuj! Tobie też się uda! To bardzo prosty przepis! I trudno się oprzeć pokusie, by samemu spróbować którąś z tak pysznie prezentowanych potraw. Babeczki, muf finy, ciastka i ciasta, ale także i słone tarty i zapiekanki – to wszystko – a przecież jeszcze znacznie więcej! – można upiec właśnie w naczyniach żaroodpornych. Dzielimy je na ceramiczne, silikonowe, szklane, żeliwne i gliniane. Naczynia wykonane z ceramiki nie chłoną wody podczas pieczenia, a potrawa nie przylega do ich ścianek. Szklane naczynia żaroodporne są wygodne (widać całą potrawę), a także uznawane za zdrowe. Z kolei w glinianych naczyniach upieczemy smakowite mięsa, warzywa, ryby i zapiekanki. Formy silikonowe mają tę przewagę nad wszystkimi innymi, że pieczone w nich ciasto nigdy nie przywiera i można je z łatwością wyjąć. Naczynia żeliwne można wykorzystywać do pieczenia w piekarniku, ale też na kuchence.

  • Lodówka side - by - side

    Lodówka side - by - side przebojem wdarła się na polski rynek i z pewnością pozostanie na nim jeszcze przez długi czas numerem 1. Pojemna, wygodna, z mnóstwem funkcji niezwykle ułatwiających jej użytkowanie.Lodówka dwudrzwiowa, zwana też side – by – side (z angielskiego „jedno obok drugiego”), otwierana jest podobnie jak szafa dwudrzwiowa. Za jednymi drzwiami znajduje się chłodziarka, a za drugimi – zamrażarka. Takie lodówki są zwykle duże i pojemne – ich pojemność może sięgać nawet 300 litrów! Zwykle jednak mieści się w niej 150 – 200 litrów. Lodówki dwudrzwiowe to urządzenia nowoczesne, które często naszpikowane są różnego rodzaju technologiami. Pozwalają one nie tylko zachować świeżość produktów na dłużej. Ułatwiają czyszczenie, a także pozwalają zaoszczędzić energię. Do najczęściej spotykanych funkcji należą: No – Frost, komora świeżości, Cool Safe, regulacja temperatury w każdej szufladzie, czy oświetlenie LED. Osoby decydujące się na zakup lodówki side – by – side często szukają modeli z kostkarką do lodu lub też z dystrybutorem wody. Obie funkcje są niezastąpione w wielu domach! Stale dostępny lód, a także odpowiednio chłodzona woda gotowa do picia – to coś, dla czego warto postawić na taki model lodówki.

  • Chlebak - jak najlepiej przechowywać pieczywo?

    Jaki wybrać chlebak? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Czy materiał, z którego wykonano chlebak, ma znaczenie? Sprawdź!Wszyscy znamy to nieprzyjemne uczucie, gdy kupione zaledwie dzień wcześniej pieczywo okazuje się czerstwe i niesmaczne. Dlatego też być może warto poświęcić nieco czasu na zastanowienie się, czy odpowiednio przechowujemy pieczywo? Jaki najlepiej wybrać pojemnik na chleb, by zwiększyć prawdopodobieństwo posiadania (choćby w miarę) świeżego pieczywa jeszcze przez jeden – dwa dni? Przyjrzyjmy się, co oferują nam obecnie sklepy. Przeglądając poszczególne oferty możemy zauważyć, że chlebaki znajdziemy w wersji plastikowej, metalowej, drewnianej, a także bambusowej i ceramicznej. Chlebak metalowy – ze stali nierdzewnej, łatwy do utrzymania w czystości, ale uwaga! Pozostają na nim ślady palców. Chlebak drewniany i bambusowy – zapewniają odpowiednią wentylację, jednak trudniej je utrzymać w czystości. Chlebak bambusowy dodatkowo jest dość drogi. Chlebak ceramiczny zapewnia optymalne warunki do przechowywania żywności, a dodatkowo łatwo jest go utrzymać w czystości. Chlebak plastikowy – tani i łatwy do wymycia.

  • Czajnik elektryczny

    Jak wybrać najlepszy czajnik elektryczny? Miniprzewodnik krok po kroku. Niemal w każdym domu czajnik elektryczny to najczęściej używane urządzenie w ciągu dnia. Dlatego warto jego zakupowi poświęcić nieco uwagi i czasu. Co warto wiedzieć na temat czajników elektrycznych dostępnych w naszych sklepach? Przede wszystkim, znajdziemy czajniki z grzałką spiralną i płytową. W przypadku tych pierwszych, czajniki osiągają moc od 200 do 2200 W. Czajniki z grzałką płytową mogą mieć większą moc – od 600 do 3100 W. Aaa… jeśli wybieracie czajnik do swojej pięknie zaaranżowanej kuchni, to pamiętajcie, że obudowy czajników nie kończą się na plastiku. Oprócz najbardziej popularnych, plastikowych modeli, możemy też znaleźć czajniki ceramiczne, szklane i ze stali nierdzewnej. Pojemność czajników mieści się w granicach od 0,4 litra do 1,7 litra. Nowoczesne czajniki pozwalają na korzystanie z wielu ciekawych – i przydatnych – funkcji. Szczegóły na stronie https://frushi.pl/bezprzewodowy-czajnik-elektryczny/. Są to między innymi funkcja termosu, regulacji temperatury, programator czasowy, wskaźnik poziomu wody czy programator czasowy.

  • Blender - niezastąpiony pomocnik w kuchni

    Świeże koktajle, soki z miękkich owoców, ale także papki dla dziecka czy zupy krem – wszystko to dzięki jednemu rządzeniu – blenderowi. Bez względu na to, czy wybierzemy model ręczny, czy też kielichowy, z pewnością okaże się niezastąpiony w naszej kuchni – i to już od pierwszych chwil. Blendery ręczne mają zwykle mniejszą moc; mieści się ona w granicach od 200 do 700 W. Natomiast wersje z kielichem wyposażone są w silnik osiągający moc nawet 1500 W. Oba rodzaje blenderów mogą być zasilane zarówno z gniazdka, jak i z akumulatora (w tym drugim przypadku osiągają mniejszą moc, choć – przyznajmy – są dużo wygodniejsze w użytkowaniu – brak kabla!). Kielich blendera wykonany jest zwykle z plastiku, akrylu lub szkła. Obudowa modeli ręcznych produkowana jest z tworzyw sztucznych - sprawdź na https://frushi.pl/blender-kuchenny/. Na co możemy liczyć ze strony tego – jakby nie było – swego rodzaju robota kuchennego? Miksuje, rozdrabnia, kruszy lód, ubija pianę, ale także sieka orzechy.

  • Saturator domowy do wody - świeża woda z bąbelkami na każde zawołanie

    Saturator domowy – tak, do tego doszło. Znany nam z czasów PRL – u, stary poczciwy saturator gaszący pragnienie przechodniów zawitał teraz pod nasze dachy pod zupełnie inną postacią. Nowoczesną, lepszą, wygodniejszą, ulepszoną. I z pewnością bardziej higieniczną. ;) Saturator to urządzenie wyposażone w specjalne naboje, które nasycają wodę dwutlenkiem węgla. W ten sposób uzyskujemy wodę sodową. A teraz uwaga! Czy wiecie, że z jednego naboju można wyprodukować aż 60, czy nawet 80 litrów napoju gazowanego? Dla porównania, kupując taką ilość wody w sklepie, wyrzucilibyśmy potem do śmieci… około 40 plastikowych butelek. Taki saturator jest nie tylko ekologiczny, ale również niezmiernie łatwy w użyciu – wystarczy do niego wlać wodę z kranu! Producenci saturatorów idą jednak jeszcze o krok dalej, proponując swoim klientom soki do rozcieńczania w wielu smakach, w tym – coca coli. Jak powiedzieliśmy, saturatory wróciły pod zupełnie nową postacią, a widać to już na pierwszy rzut oka – dostępne są w różnych obudowach i kolorach. Tu więcej https://frushi.pl/saturator-domowy-do-wody/ na ten temat. Te najbardziej popularne to czarny, czerwony, biały i metaliczny.

  • Suszarka do owoców, grzybów i warzyw. Zachowaj witaminy na długie, zimowe dni!

    Suszarka do owoców i warzyw. Dla grzybiarzy, ale też wielbicieli własnoręcznie suszonych owoców i warzyw. To proste urządzenie sprawi, że nasze zapasy na zimę będą naprawdę imponujące! U podstawy suszarki znajduje się system grzewczo – wentylacyjny. Na nim ustawia się kolejne sitka (półki) służące do suszenia produktów. Po włączeniu podgrzane powietrze rozprowadzane jest przez wentylator po wszystkich zakamarkach, sprawiając, że ułożone na sitkach kawałki równomiernie się suszą. Zwykle suszarki do owoców i warzyw mieszczą od 10 do 11 litrów produktów i wyposażone są w 4 do 5 półek. Silnik suszarki może osiągać moc do 700 W. Nowoczesne urządzenia tego typu zawierają szereg udogodnień i funkcji, które mogą okazać się przydatne. Wśród nich warto wymienić obrotowe sita, sterowanie mikroprocesorem, czy też funkcję powietrza obiegowego.

  • Wolnowar - zdrowe dania w zasięgu ręki

    Wolne gotowanie sprawia, że użyte do potrawy produkty nie tracą swoich cennych wartości odżywczych… łatwo powiedzieć! Wracając zmęczeni z pracy naprawdę nie mamy już siły ani czasu, by sobie na to pozwolić. Jeśli jednak zależy Ci na zdrowym gotowaniu, a przy tym nie pogardzisz prostym przygotowaniem i minimalnym nakładem pracy, prawdopodobnie wolnowar to to, czego szukałeś/szukałaś! Na czym polega gotowanie w wolnowarze? To gotowanie jednogarnkowe w temperaturze nie przekraczającej 100 stopni Celsjusza. A trwać może… nawet 10 godzin! Spokojnie! Jest i na to sposób. Sprawę załatwia funkcja opóźnionego startu, a także automatycznego wyłączania urządzenia. Tu warto nadmienić, że po zakończonej obróbce cieplnej urządzenie może podgrzewać gotową potrawę. A teraz najważniejsze: jakie dania można wyczarować w wolnowarze (sprawdź https://frushi.pl/wolnowar/)? Wszelkie dania wegetariańskie, a także gołąbki, gulasze, bigos i leczo. Można w nim dusić, gotować, podgrzewać i prażyć.

  • Idealny ekspres do kawy

    Tylko kawa przyrządzana w ekspresie do kawy ma tak urzekający, ciepły i błogi aromat. Dlaczego tak się dzieje? Gorąca woda przepływa przez zmielone ziarna, z nich to, co najlepsze – łącznie z aromatem. Niepożądana gorycz zostaje w fusach. Jakie kawy można przyrządzić w takim ekspresie? Wszelkie kawy mleczne, espresso, kawę bezkofeinową, a także aromatyzowaną. Jednak – oczywiście - ekspres ekspresowi nierówny. Jakie wobec tego mamy modele do wyboru? Ekspresy ciśnieniowe, przelewowe i ciśnieniowo – przelewowe. Które z nich najczęściej wybierane są przez kawoszy? Na pewno proste, a przy tym urocze kawiarki, nazywane też kafetierkami, kafetierami, czy też mocca. Niewielkich rozmiarów, wymagają podgrzewania na palniku kuchenki. Zaparzenie dwóch kaw może potrwać nawet 10 – 15 minut, ale czas oczekiwania wart jest efektu. Prócz tego w sklepach znajdziemy wiele modeli bardziej skomplikowanych ekspresów, takich jak automatyczny ekspres kolbowy. Tu piszemy więcej https://frushi.pl/ekspres-do-kawy/ na ten temat.

  • Robot planetarny i jego kosmiczne możliwości

    Roboty kuchenne od dawna goszczą w naszych domach. Pamiętacie, w jaki sposób porusza się mieszadło w starszych (choć także i nowszych, ale ‘tradycyjnych”)? Tak, wokół własnej osi oraz na prawo i lewo. To dopiero była kiedyś rewolucja! Nie trzeba było już wkładać wysiłku w miksowanie, tylko… zawsze jednak ciasto czy inne produkty osadzały się na misce w miejscach, do których docierało mieszadło. Inaczej mają się sprawy z robotem planetarnym. Tu również mieszadło wiruje wokół własnej osi, ale prócz tego – obraca się wokół całej misy. Jak łatwo sobie wyobrazić, to kolejna rewolucja. i przedmiot westchnień wielu kucharzy i kucharek. Tak! Dzięki takiej (małej, zdawać by się mogło) zmianie, robot kuchenny znacznie poszerzył swoją funkcjonalność. A co potrafi sprawdź na https://frushi.pl/robot-planetarny/? Zagniata ciasto, ubija pianę z białek, blenduje, ściera, kruszy lód i sieka.

  • Wyciskarki do soków

    Świeże, zdrowe, przyjemnie gęste soki każdego dnia... Wyciskarka dla każdego! Wyciskarka do soków to urządzenie, które – gdy już znajdzie się w naszym domu – staje się po prostu niezbędne. Dzieje się tak nie tylko za sprawą jakości pozyskiwanych soków. Są gęste, jest w nich dużo miąższu, a do tego bardzo aromatyczne. To wszystko prawda. I tego się spodziewamy. Jednak pomyślmy, jak bardzo wyciskarka poszerza nasze pole do popisu. Warzywa i owoce, a także zioła, z których wcześniej nie dało się wycisnąć soku, teraz można z powodzeniem wrzucić do wyciskarki i już! Sok z truskawek, z pomidorów, winogron, kapusty, a także mięty czy pokrzywy mamy na wyciągnięcie ręki! Czy wobec tego można z całą stanowczością stwierdzić, że wyciskarka jest lepsza od sokowirówki? Niekoniecznie! Sokowirówka jest w stanie wyprodukować większe ilości soku w tym samym czasie. O wyciskarkach piszemy w naszym poradniku pod adresem https://frushi.pl/wyciskarki-do-soku/. Ponadto, sok będzie w tym przypadku bardziej klarowny i rzadszy – i niektórzy taki lubią.

  • Dzbanek z filtrem do wody

    Czy woda z kranu jest zdrowa? Co daje nam filtr? Dzbanek z filtrem – tak niepozorne akcesorium – może pomóc nam na wiele sposobów. Po pierwsze, dzięki niemu mamy dostępną czystą, zdrową wodę. Nie trzeba kupować wody butelkowanej. Według niektórych, co dość paradoksalne, woda z kranu jest lepsza jakościowo niż niektóre wody sprzedawane w sklepach. Pomyślmy, co to za oszczędność: pieniędzy, czasu, no i kręgosłupa, bo jednak te litry wody trzeba wnieść do domu. A o ile przy okazji zmniejszy się ilość produkowanych przez nas śmieci! A to i tak jeszcze nie wszystko. Kto z Was nie denerwuje się na widok kamienia osadzonego w czajniku? Dzięki filtrowanej wodzie kamień nie będzie się osadzał! Jak działa zatem taki dzbanek? Oczyszcza wodę dzięki wkładom z włóknem węglowym - szczegóły na https://frushi.pl/dzbanek-filtrujacy-wode/. Wśród producentów dzbanków do wody z filtrem warto wymienić takie marki jak Dafi i Brita.

  • Parowar, czyli najzdrowsze gotowanie na świecie

    Jeśli zastanawiacie się, co zrobić, by Wasze gotowanie było zdrowsze. Jeśli macie przejść na dietę lub gotować komuś, kto jest na diecie. Jeśli w końcu macie dość niezdrowego jedzenia, spalonego pryskającego tłuszczu lub rozgotowanych warzyw i mięsa, parowar jest właśnie dla Ciebie. Parowar składa się z garnka, sitka i pokrywy. Para, która podczas gotowania wody, unosi się do góry, podgrzewa produkty ułożone na sitku. Gotowanie na parze jest dziecinnie proste – wystarczy wlać do garnka zalecaną przez producenta ilość wody, ułożyć na sitku produkty i włączyć palnik! Zarówno owoce, warzywa, jak i mięso gotują się tu w czasie porównywalnym do gotowania tradycyjnego, jednak na tym kończy się podobieństwo o czym wspominamy też tutaj https://frushi.pl/parowar/. Potrawy z parowaru są nie tylko bardziej wartościowe, ale także o wiele mniej kaloryczne.

  • Jaki piekarnik wybrać i kupić?

    Miniprzewodnik - jakie są rodzaje piekarników i jak najlepiej je wyczyścić? Zastosowanie najnowszych technologii. Wśród piekarników znajdziemy zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy. W tym drugim przypadku piekarnik może być montowany pod blatem, w słupku lub na ścianie. Z kolei piekarnik wolnostojący jest zintegrowany z płytą grzewczą. Jest też tańszy. Nowoczesne piekarniki pozwalają na stosowanie wielu dodatkowych funkcji, które sprawiają, że urządzenia te można nazwać wielofunkcyjnymi. Na przykład w sklepach znajdziemy piekarniki parowe, z funkcją mikrofali czy z funkcją dual cook. Jednym z problemów, jakie pojawiają się podczas użytkowania piekarnika, jest jego czyszczenie. Nie dość, że jego wnętrze jest trudno dostępne, to jeszcze nie chcemy używać w nim silnych środków czyszczących – przyrządzamy tu przecież nasze jedzenie. W dodatku, tłuszcz gromadzący się w piekarniku jest bardzo trudny do usunięcia! Producenci piekarników, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, opracowali dwie bardzo przydatne funkcję – katalizę i pyrolizę. O tym i o innych kwestiach związanych z piekarnikami piszemy tu https://frushi.pl/piekarnik/ w naszym poradniku.

  • Kombiwar - kilka urządzeń w jednym!

    Kombiwar - urządzenie, które może pełnić funkcje piekarnika, parowaru, prodiża i wielu innych. Opieka, piecze, podgrzewa, gotuje, a nawet robi grzanki! Wymarzony, wprost wyśniony sprzęt dla współczesnych zabieganych gospodyń i gospodarzy domowych. Mało które urządzenie AGD pozwala na takie odciążenie przy przyrządzaniu posiłków. Wspomnieliśmy kilka funkcji, jakimi może się poszczycić, a na czym polega przygotowywanie dań z udziałem kombiwaru? Wystarczy poukładać produkty na dnie naczynia – tak, by nie stykały się ze ściankami. Teraz ustawiamy czas i temperaturę i… z grubsza to by było na tyle. Kombiwary mogą mieć pojemność w granicach od 11 do 19 litrów. Co ciekawe, zakup specjalnej obręczy pozwala zwiększyć pojemność naczynia nawet o 7 litrów. Jesteście ciekawi, jak długo trwa obróbka cieplna w kombi warze? Oto kilka przykładów: cały kurczak – od 25 do 40 minut, ciasto około 25 minut, ziemniaki pieczone – około pół godziny, a mrożoną pizzę podgrzejemy w kombiwarze w ciągu zaledwie 9 minut. Więcej na https://frushi.pl/kombiwar/.