Maszyna półformatowa
Opis maszyny półformatowej
Maszyny w formacie B2 są maszynami, które mogą mieć najszersze, uniwersalne zastosowanie i odpowiadają potrzebom największej liczby drukarń. Przy odpowiedniej konfiguracji pozwalają na efektywną kosztowo produkcję wszelkiego rodzaju akcydensów, materiałów promocyjnych, etykiet, opakowań, książek, itd.
Wymagają mniejszych nakładów inwestycyjnych związanych z samym zakupem maszyny, ale również jej posadowieniem na hali produkcyjnej. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich drukarń, ale także uzupełniają park maszynowy dużych wyspecjalizowanych drukarń, które wykorzystują maszyny w różnych klasach formatowych.
CD.
Nowoczesne maszyny zapewniają wysoką produktywność, wystarczającą dla większości inwestorów już przy formacie B2. Tak więc podstawowymi czynnikami decydującymi o wyborze tego formatu są potrzeby produkcyjne i możliwości finansowe. W tej klasie formatowej Komori oferuje kilka rozwiązań.
Modelem bazowym jest maszyna Lithrone LS29, występująca w dwóch podstawowych formatach: 53 x 75 cm i model LSX z powiększonym formatem 61 x 75 cm. Lithrone jest maszyną bezkompromisową w założeniach konstrukcyjnych, przeznaczoną dla klientów o najwyższych oczekiwaniach. Alternatywną maszyną jest SPICA29 o formacie 53 x 75 cm, dostępna w konfiguracji 2-, 4- lub 5-kolorowej z przewrotką lub bez.
Rapida 75-5+L
Jest to urządzenie, które wyposażono w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą oraz wysokie wykładanie. Maszyna pracuje z prędkością do 15 tys. arkuszy/godz. i obsługuje arkusze w maksymalnym formacie 520 x 750 mm. Na życzenie właścicieli została ona wyposażona w szereg dodatkowych opcji automatyzujących jej pracę i pozwalających na redukcję ilości odpadów powstałych podczas produkcji. Wśród nich warto wymienić m.in.: system półautomatycznej wymiany form drukowych (dzięki któremu zajmuje ona ok. 50 sekund na jeden zespół drukujący), systemy automatycznego mycia wałków farbowych, cylindrów gumowych i dociskowych oraz usuwania zanieczyszczeń z form drukowych, system KBA DensiTronic do densytometrycznego pomiaru paska kontrolnego oraz konsolę KBA ErgoTronic z interfejsem zgodnym ze standardem JDF. Jakość i trwałość wydruków wykonywanych w maszynie KBA Rapida 75 można zwiększyć zabezpieczając je lakierem dyspersyjnym w wieży lakierującej wyposażonej w system rakla komorowego, system suszenia i przedłużone wykładanie.
Rapida 75-5+L
Rapida 105-6+L ALV2
Składa się z sześciu zespołów drukujących i wieży lakierującej wyposażonej w system szybkiej wymiany form (nie przekracza on dwóch minut). Posiada dwa segmenty przedłużonego wykładania oraz suszarki IR i rakle z nadmuchami gorącego powietrza. Dodatkowo maszyna została wyposażona w pakiet CX (umożliwiający zadrukowywanie podłoży o grubości do 1,2 mm) z systemem non-stop, pozwalającym na realizację większych nakładów bez konieczności jej zatrzymywania. Ważnym jej elementem jest też system do pomiarów densytometrycznych i spektrofotometrycznych DensiTronic Professional. „Pakiet CX był koniecznością z uwagi na realizowane przez nas zlecenia, z których większość stanowią wysokogramaturowe opakowania z tektury litej, także kaszerowanej, standy, ekspozytury i plansze reklamowe, wszystkie wykonywane na grubych podłożach” – mówi Paweł Halbedel, wiceprezes zarządu Con-Graph Polska. – „Maszyna ruszyła kilka miesięcy temu i dzięki niej nasze moce produkcyjne wzrosły dwukrotnie. Jej pojawienie się docenili także nasi klienci, zauważając zarówno zmiany w jakości wyrobów, jak też w sprawności obsługi”.
Rapida 105-6+L ALV2
deck
By michalo912
deck
- 218