• Strzyżenie brody - co warto wiedzieć?

    Nie zawsze mamy możliwość udania się do barbera, dlatego niekiedy warto wziąć sprawy w swoje ręce i samemu skracać brodę i wąsy. Taki zabieg nie wymaga wiele pracy ani żmudnych przygotowań, jednak istnieje kilka kroków, które prowadzą do uzyskania idealnie przystrzyżonego zarostu. W pierwszym kroku dokładnie myjemy i suszymy brodę oraz rozczesujemy grzebieniem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie - nożyczkami, maszynką do strzyżenia bądź trymerem - przycinamy kosmyki, które wystają poza bryłę brody. Trzeci i ostatni krok to nadanie ostatecznego sznytu. Podgalamy pojedyncze włoski rosnące przy zarysie brody. Wąsa skracamy nad linią górnej wargi, chyba że zależy nam na uzyskaniu efektu wąsika hiszpańskiego macho. Maszynki i trymery znajdziemy w ofercie takich firm jak Babyliss, Gillette czy Philips. Nożyczek można szukać u takich marek jak Peggy Sage i Captain Fawcett. Cena maszynek i trymerów to 20 - 600 złotych. Za nożyczki zapłacimy od 40 do 150 złotych. Więcej dowiesz się na Teraz już wiesz jak strzyc brodę.

  • Szczotka i grzebień do czesania brody - prosty sposób na zdrowy, piękny zarost

    Czy do czesania brody potrzebne są specjalne akcesoria, takie jak szczotka (kartacz) i grzebień? Absolutnie tak! Grzebienie do czesania brody wykonane są z materiałów, które przeciwdziałają puszeniu się i elektryzowaniu: tworzyw sztucznych bądź drewna. Ponadto, są niezastąpione przy stylizowaniu bryły brody. Z kolei kartacze nie tylko rozczesują zarost, ale również poprawiają krążenie i masują skórę, przyspieszając produkcję sebum. To naturalny, ochronny tłuszcz skóry. Między innymi dzięki niemu zarost ma piękny, zdrowy połysk. Szczotki do brody zwykle zawierają włosie z dzika. Włosie o równej długości nadaje się do czesania krótkiej brody, natomiast włosie o trzech różnych długościach sprawdza się w przypadku dłuższego zarostu. Zarówno grzebienie, jak i szczotki do brody (jak również wszelkie inne akcesoria i preparaty do pielęgnacji brody i wąsów), znajdziemy w ofercie takich producentów jak Pan Drwal, Mr Bear Family, ZEW, Proraso, czy Captain Fawcett. Zajrzyj też na Twoja broda zawsze będzie wyczesana... dosłownie i w przenośni.

  • Kosmetyki do brody, czyli co każdy brodacz powinien mieć w swoim arsenale

    Nie wystarczy zapuścić brodę. Jeśli chcemy, by stała się naszym atutem, musimy o nią odpowiednio zadbać. Regularne wizyty u barbera (lub nawet samodzielne podcinanie) to podstawa. Jednak zarost potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Jakich kosmetyków będziesz więc potrzebować? Z całego wymienionego przez nas arsenału... być może nie wszystkich. Warto jednak wiedzieć, co mamy do wyboru. Szampon lub mydło do brody nie tylko dokładnie umyją brodę i skórę, ale też nawilżą. Olejek do brody zmiękczy twardy zarost, a odżywka i balsam - jak sama nazwa wskazuje - odżywią matowe i suche kosmyki brody. Dodatkowo, dzięki balsamowi wystylizujemy brodę, gdyż zawiera usztywniające woski. Jeśli potrzebujemy mocnego chwytu do miękkiej i trudnej do układania brody, warto zdecydować się na specjalne woski do stylizacji - zarówno brody, jak i wąsów. Kosmetyki do pielęgnacji brody znajdziemy u producentów, którzy mają w swojej ofercie także produkty dla kobiet. Istnieją też jednak marki, które słyną z produkcji kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych wyłącznie dla mężczyzn - Pan Drwal, Captain Fawcett, ZEW czy Proraso. Jeszcze więcej przydatnych informacji znajdziesz na Zrób prezent swojemu brodaczowi i podaruj mu zestaw kosmetyków do brody.

  • Jak działa olejek do brody?

    Olejek do brody to pierwszy preparat, po jaki należy sięgnąć, jeśli zarost jest zbyt twardy, sztywny lub ma zbyt mocny skręt. Olejek taki nie tylko zmiękcza, ale także nawilża i odżywia - zarówno samą brodę, jak i skórę pod nią. Bazę olejków stanowią olejki eteryczne, na przykład migdałowy, jojoba, z pestek winogron czy moreli. Znajdziemy tu cenne witaminy z grupy B, a także A, D i E. Olejki do brody to kosmetyki, które - prócz odżywienia i nawilżenia - zapewniają też piękny zapach. W kompozycjach zapachowych znajdziemy takie składniki jak mandarynka, miód, goździki, wetiweria, grejpfrut czy tytoń i wanilia. Czym różni się olejek od balsamu do brody? Zadaniem olejku jest przede wszystkim zmiękczenie zarostu, natomiast balsamu - takie usztywnienie, które umożliwi stylizację brody. Olejki znajdziemy w ofercie wszystkich producentów kosmetyków dla brodaczy, na przykład Apothecary 78, Pan Drwal, Proraso czy Mr Bear Family. Więcej szczegółów na Mamy dla Ciebie jedne z najlepszych olejków do brody.

  • Jaki wybrać szampon do brody?

    Wydawać by się mogło: szampon to szampon. Nadaje się do włosów, to i będzie dobry do brody. Czy pomyśleliście jednak, że skóra twarzy jest o wiele bardziej delikatna niż skóra głowy? A poza tym, że zarost to innego rodzaju włosy niż te na głowie? Dlatego właśnie stworzono szampony przeznaczone specjalnie do mycia brody. Nie tylko łagodzą na skórze ewentualne podrażnienia, ale także doskonale zmiękczają zarost. W składzie szamponów do brody znajdziemy między innymi oliwę z oliwek, olejki eteryczne, glicerynę i kompozycje substancji zapachowych. Dla szczególnie wymagających brodaczy powstały szampony przeciwdziałające puszeniu się i wypadaniu włosów, a także przeciwłupieżowe czy koloryzujące. Warto dodać na koniec, że równie dobrze w myciu brody sprawdzają się specjalne mydła, które mogą zawierać pumeks - nadają się wówczas idealnie do zmywania wosku i pomady. Zapraszamy też na Sprawdź ranking szamponów do brody w naszym serwisie.

  • Trymer do brody, maszynka i golarka - czym się różnią?

    Golarka to urządzenie, które pozwoli nam przyciąć długą brodę. Natomiast trymer, z racji mniejszego ostrza, służy do bardziej precyzyjnego strzyżenia. Można go użyć nawet do usuwania zbędnego owłosienia z nosa czy uszu. Najmniejsza długość strzyżenia, jaką uzyskuje się w trymerach i golarkach, to 1 mm. Długość zmienia się przy pomocy pokrętła lub poprzez system specjalnych nakładek dystansujących. Jak przygotować się do strzyżenia? Zanim poddamy się strzyżeniu lub sami weźmiemy maszynkę czy trymer w rękę, trzeba umyć brodę specjalnym szamponem lub mydłem, a następnie rozczesać ją grzebieniem bądź kartaczem (szczotką do brody). Porady i wskazówki znajdziesz również na Teraz kiedy już wiesz jaki trymer do brody wybrać i kupić zapraszamy do naszego artykułu po więcej!

  • Czemu służy balsam do brody?

    Balsam do brody to jeden z kosmetyków, który może się przydać każdemu brodaczowi. To preparat, który nie tylko odżywia, wzmacnia i nawilża brodę. Dzięki zawartości wosków, pozwala także na wygodną i skuteczną stylizację zarostu. W sklepach znajdziemy balsamy o gęstej, lekkiej lub kremowej konsystencji. Pierwszy rodzaj balsamów ma najmocniejszy chwyt, balsamy o lekkiej konsystencji nadają dodatkowo brodzie piękny połysk, a kremowe preparaty świetnie zmiękczają zarost. Balsamy do brody można stosować zamiast olejku lub na zmianę. Warto jednak wiedzieć, że sam olejek nie służy do stylizacji brody - ma ją przede wszystkim zmiękczyć i nadać piękny połysk. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o balsamach do brody na U nas dowiesz się więcej!

  • Pielęgnacja brody męskiej, czyli czego będziesz potrzebować

    Zarost potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, jeśli ma stać się atutem mężczyzny. Przede wszystkim, należy go regularnie strzyc. Krótszy, kilkucentymetrowy zarost, wymaga strzyżenia co kilka tygodni, natomiast dłuższy - co dwa miesiące. Do pielęgnacji przyda się także olejek do brody. Nawilża, zmiękcza, odżywia i nadaje piękny połysk. Balsam z kolei, prócz właściwości pielęgnacyjnych, usztywnia brodę dzięki zawartości wosków. Dzięki temu pozwala na jej stylizację. Odżywka do brody to preparat, który zmiękcza i nawilża zarówno zarost, jak i skórę pod nim. Przydatne akcesoria do pielęgnacji brody to także szczotka zwana kartaczem, grzebień, nożyczki, maszynka do strzyżenia i trymer. Wskazówek dotyczących pielęgnacji brody szukaj też na Zapraszamy serdecznie!