Jak działa olejek do brody?

Broda po zastosowaniu olejku

Broda po zastosowaniu olejku staje się miękka, nawilżona i odżywiona. Olejek wpływa też łagodząco na skórę pod zarostem.

Jak stosować olejek do brody?

Olejek do brody aplikujemy po umyciu i wyczesaniu brody szczotką. Następnie rozczesujemy zarost grzebieniem.

Skład olejków do brody

Bazą olejków do brody są olejki eteryczne, na przykład jojoba, migdałowy, słonecznikowy czy z pestek winogron.

Olejek z witaminami

Olejki do brody to preparaty, w których znajdziemy całe bogactwo witamin: A, D, E i B.

Zapachy

Olejki do brody, prócz właściwości pielęgnacyjnych, zapewniają też piękny zapach. W ich składzie znajdziemy takie substancje zapachowe jak: wetiweria, grejpfrut, tytoń, wanilia, mandarynka czy miód.

Olejek a balsam do brody

Zadaniem olejku jest przede wszystkim zmiękczenie zarostu, a także nawilżenie i odżywienie. Balsam, choć ma również właściwości pielęgnacyjne, zawiera też woski, które usztywniają zarost, ułatwiając jej stylizację.

Producenci i ceny olejków do brody

Olejki znajdziemy u takich producentów jak Captain Fawcett, ZEW czy Pan Drwal. 

Preparat taki kosztuje od 10 do 200 złotych.

Dziękuję za uwagę

Jak działa olejek do brody?

By Powrót golibrody

Jak działa olejek do brody?

Olejek do brody to pierwszy preparat, po jaki należy sięgnąć, jeśli zarost jest zbyt twardy, sztywny lub ma zbyt mocny skręt. Olejek taki nie tylko zmiękcza, ale także nawilża i odżywia - zarówno samą brodę, jak i skórę pod nią. Bazę olejków stanowią olejki eteryczne, na przykład migdałowy, jojoba, z pestek winogron czy moreli. Znajdziemy tu cenne witaminy z grupy B, a także A, D i E. Olejki do brody to kosmetyki, które - prócz odżywienia i nawilżenia - zapewniają też piękny zapach. W kompozycjach zapachowych znajdziemy takie składniki jak mandarynka, miód, goździki, wetiweria, grejpfrut czy tytoń i wanilia. Czym różni się olejek od balsamu do brody? Zadaniem olejku jest przede wszystkim zmiękczenie zarostu, natomiast balsamu - takie usztywnienie, które umożliwi stylizację brody. Olejki znajdziemy w ofercie wszystkich producentów kosmetyków dla brodaczy, na przykład Apothecary 78, Pan Drwal, Proraso czy Mr Bear Family. Więcej szczegółów na Mamy dla Ciebie jedne z najlepszych olejków do brody.

  • 1,144