Jaki wybrać szampon do brody?

Czy nie wystarczy szampon do włosów?

Trzeba pamiętać, że skóra twarzy jest delikatniejsza od skóry głowy, a sam zarost ma inną strukturę niż włosy. W produkcji szamponów do brody oba te aspekty brane są pod uwagę.

Jak działa szampon do brody

Dobry szampon do brody zmiękcza zarost, wygładza
go i nadaje mu połysk. Nawilża też i łagodzi ewentualne podrażnienia
na skórze.

Składniki zawarte
w szamponach
do brody

Wśród składników szamponów do brody znajdziemy między innymi glicerynę, olejki eteryczne, oliwę z oliwek, ekstrakty
z ziół i kompozycje substancji zapachowych.

Szampony
o specjalnym przeznaczeniu

Wśród szamponów do brody znajdziemy również preparaty stworzone z myślą o konkretnej potrzebie bądź problemie: przeciwłupieżowe, koloryzujące, przeciwko wypadaniu włosów czy do usuwania pomady i wosku.

Producenci
i ceny szamponów do brody

Producenci szamponów do brody to między innymi Pan Drwal. Mr Bear Family, Renee Blanche oraz ZEW. Cena takiego kosmetyku to 25 - 100 złotych.

Dziękuję za uwagę

Jaki wybrać szampon do brody?

By Powrót golibrody

Jaki wybrać szampon do brody?

Wydawać by się mogło: szampon to szampon. Nadaje się do włosów, to i będzie dobry do brody. Czy pomyśleliście jednak, że skóra twarzy jest o wiele bardziej delikatna niż skóra głowy? A poza tym, że zarost to innego rodzaju włosy niż te na głowie? Dlatego właśnie stworzono szampony przeznaczone specjalnie do mycia brody. Nie tylko łagodzą na skórze ewentualne podrażnienia, ale także doskonale zmiękczają zarost. W składzie szamponów do brody znajdziemy między innymi oliwę z oliwek, olejki eteryczne, glicerynę i kompozycje substancji zapachowych. Dla szczególnie wymagających brodaczy powstały szampony przeciwdziałające puszeniu się i wypadaniu włosów, a także przeciwłupieżowe czy koloryzujące. Warto dodać na koniec, że równie dobrze w myciu brody sprawdzają się specjalne mydła, które mogą zawierać pumeks - nadają się wówczas idealnie do zmywania wosku i pomady. Zapraszamy też na Sprawdź ranking szamponów do brody w naszym serwisie.

  • 1,315