Strzyżenie brody -
co warto wiedzieć?

Jak często trzeba strzyc brodę?

Posiadacze krótkiego zarostu powinni go strzyc co kilka tygodni. Zarost dłuższy niż kilka centymetrów wymaga skracania co dwa miesiące.

Kilka kroków do idealnej brody

Brodę skracamy po uprzednim umyciu, wysuszeniu i wyczesaniu grzebieniem.

Odstające kosmyki skracamy trymerem, nożyczkami lub maszynką.

Pojedyncze włoski przy obrysie zarostu podgalamy maszynką.

Skracanie wąsa

Wąs skracamy tuż nad linią górnej wargi. 

Wyjątek: wąsik hiszpańskiego macho.

Akcesoria do strzyżenia brody i wąsów

Do skracania brody i wąsów służą nożyczki, trymer
i maszynka do strzyżenia.

Producenci akcesoriów do skracania brody

Trymery i maszynki do strzyżenia brody i wąsów znaleźć można w ofercie takich firm jak Babyliss, Philips i Gillette. Nożyczek warto szukać u takich producentów jak Captain Fawcett czy Peggy Sage.

Cena akcesoriów do skracania brody i wąsów

Ceny trymerów i maszynek do strzyżenia brody wahają się w granicach od 20 do 600 złotych. 

Zakup specjalnych nożyczek do wydatek w wysokości od 40 do 150 złotych.

Dziękuję za uwagę

Strzyżenie brody - co warto wiedzieć?

By Powrót golibrody

Strzyżenie brody - co warto wiedzieć?

Nie zawsze mamy możliwość udania się do barbera, dlatego niekiedy warto wziąć sprawy w swoje ręce i samemu skracać brodę i wąsy. Taki zabieg nie wymaga wiele pracy ani żmudnych przygotowań, jednak istnieje kilka kroków, które prowadzą do uzyskania idealnie przystrzyżonego zarostu. W pierwszym kroku dokładnie myjemy i suszymy brodę oraz rozczesujemy grzebieniem zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Następnie - nożyczkami, maszynką do strzyżenia bądź trymerem - przycinamy kosmyki, które wystają poza bryłę brody. Trzeci i ostatni krok to nadanie ostatecznego sznytu. Podgalamy pojedyncze włoski rosnące przy zarysie brody. Wąsa skracamy nad linią górnej wargi, chyba że zależy nam na uzyskaniu efektu wąsika hiszpańskiego macho. Maszynki i trymery znajdziemy w ofercie takich firm jak Babyliss, Gillette czy Philips. Nożyczek można szukać u takich marek jak Peggy Sage i Captain Fawcett. Cena maszynek i trymerów to 20 - 600 złotych. Za nożyczki zapłacimy od 40 do 150 złotych. Więcej dowiesz się na Teraz już wiesz jak strzyc brodę.

  • 1,565