Kosmetyki do brody,
czyli co każdy brodacz powinien mieć
w swoim arsenale

Do mycia

Do mycia brody najlepiej stosować specjalny szampon lub mydło. Odpowiednio dobrane składniki pielęgnują zarost, ale też skórę twarzy.

Do zmiękczania

Do zmiękczania twardego zarostu najlepiej jest stosować olejek. To preparat na bazie naturalnych olejków eterycznych, który nie tylko zmiękcza, ale też pielęgnuje i nadaje brodzie zdrowy połysk.

Do odżywiania

Jeśli broda jest matowa
i potrzebuje odżywienia, najlepiej jest stosować specjalną odżywkę do brody lub balsam. Ten drugi preparat, prócz właściwości odżywczych, ułatwia także stylizację.

Do stylizacji

Do stylizacji brody służą woski. Jeśli jesteś posiadaczem miękkiego zarostu, przy pomocy wosku wystylizujesz zarówno brodę, jak i wąsy. Jeżeli jednak Twój zarost jest twardy, do wąsów zastosuj specjalny wosk, mocno usztywniający.

U jakich producentów szukać kosmetyków do brody?

Kosmetyki do brody oferują między innymi takie marki jak Proraso, Pan Drwal, czy Captain Fawcett.

Dziękuję za uwagę

Kosmetyki do brody, czyli co każdy brodacz powinien mieć w swoim arsenale

By Powrót golibrody

Kosmetyki do brody, czyli co każdy brodacz powinien mieć w swoim arsenale

Nie wystarczy zapuścić brodę. Jeśli chcemy, by stała się naszym atutem, musimy o nią odpowiednio zadbać. Regularne wizyty u barbera (lub nawet samodzielne podcinanie) to podstawa. Jednak zarost potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Jakich kosmetyków będziesz więc potrzebować? Z całego wymienionego przez nas arsenału... być może nie wszystkich. Warto jednak wiedzieć, co mamy do wyboru. Szampon lub mydło do brody nie tylko dokładnie umyją brodę i skórę, ale też nawilżą. Olejek do brody zmiękczy twardy zarost, a odżywka i balsam - jak sama nazwa wskazuje - odżywią matowe i suche kosmyki brody. Dodatkowo, dzięki balsamowi wystylizujemy brodę, gdyż zawiera usztywniające woski. Jeśli potrzebujemy mocnego chwytu do miękkiej i trudnej do układania brody, warto zdecydować się na specjalne woski do stylizacji - zarówno brody, jak i wąsów. Kosmetyki do pielęgnacji brody znajdziemy u producentów, którzy mają w swojej ofercie także produkty dla kobiet. Istnieją też jednak marki, które słyną z produkcji kosmetyków i akcesoriów przeznaczonych wyłącznie dla mężczyzn - Pan Drwal, Captain Fawcett, ZEW czy Proraso. Jeszcze więcej przydatnych informacji znajdziesz na Zrób prezent swojemu brodaczowi i podaruj mu zestaw kosmetyków do brody.

  • 1,213