Szczotka i grzebień
do czesania brody - prosty sposób na zdrowy, piękny zarost

Dobrodziejstwa czesania

Czesanie brody, zarówno grzebieniem, jak i szczotką, niesie za sobą wiele korzyści: zwiększa dopływ powietrza do skóry, wygładza zarost, a także poprawia krążenie i stymuluje produkcję naturalnego, ochronnego tłuszczu, sebum. 

Kartacz - szczotka do czesania brody

Kartacze to szczotki, które wyposażone są najczęściej we włosie z dzika. Jest odpowiednio sztywne, ale jednocześnie elastyczne, dlatego świetnie rozczesuje brodę.

Wybór odpowiedniego kartacza

Do krótkiej brody najlepiej nadaje się szczotka o równym włosiu. Kartacz z włosiem o trzech różnych długościach przeznaczony jest do czesania długiej brody.

Grzebień do czesania brody

Grzebienie do rozczesywania brody zwykle produkowane są z drewna lub tworzyw sztucznych. Doskonale nadają się do stylizacji bryły brody.

Grzebienie
i kartacze - marki

Wszelkie akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji brody, w tym kartacze i grzebienie, znajdziemy w ofercie takich firm jak Pan Drwal, Proraso, Mr Bear Family, ZEW, czy Dear Beard.

Dziękuję za uwagę

Szczotka i grzebień do czesania brody - prosty sposób na zdrowy, piękny zarost

By Powrót golibrody

Szczotka i grzebień do czesania brody - prosty sposób na zdrowy, piękny zarost

Czy do czesania brody potrzebne są specjalne akcesoria, takie jak szczotka (kartacz) i grzebień? Absolutnie tak! Grzebienie do czesania brody wykonane są z materiałów, które przeciwdziałają puszeniu się i elektryzowaniu: tworzyw sztucznych bądź drewna. Ponadto, są niezastąpione przy stylizowaniu bryły brody. Z kolei kartacze nie tylko rozczesują zarost, ale również poprawiają krążenie i masują skórę, przyspieszając produkcję sebum. To naturalny, ochronny tłuszcz skóry. Między innymi dzięki niemu zarost ma piękny, zdrowy połysk. Szczotki do brody zwykle zawierają włosie z dzika. Włosie o równej długości nadaje się do czesania krótkiej brody, natomiast włosie o trzech różnych długościach sprawdza się w przypadku dłuższego zarostu. Zarówno grzebienie, jak i szczotki do brody (jak również wszelkie inne akcesoria i preparaty do pielęgnacji brody i wąsów), znajdziemy w ofercie takich producentów jak Pan Drwal, Mr Bear Family, ZEW, Proraso, czy Captain Fawcett. Zajrzyj też na Twoja broda zawsze będzie wyczesana... dosłownie i w przenośni.

  • 1,374