İstanbul Hurdacı

Bakır, Cu sembollü ve 29 atom sayılı bir kimyasal element'tir. Çok yüksek termal ve elektrik iletkenliği olan yumuşak, dövülebilir ve sünek bir metaldir. Yeni açığa çıkmış saf bakır yüzeyi pembemsi-turuncu renklidir. Bakır alan hurdacı, sıcaklık ve elektrik iletkeni olarak yapı malzemeleri'nde, muhtelif metal alaşımların bileşiminde, som gümüş şeklinde kuyumculuk'ta, kupronikel denizcilik donanımı ve madenî para yapımında ve konstantan yük ölçer'lerde (ingilizce: strain gauge) ve ısı ölçen termokupllarda kullanılır.

Bakır, doğada direkt kullanılabilir metalik formda (naturel metal) oluşabilen birkaç metalden biridir. Bakır oldukça erkenden, M.Ö. 8000'den itibaren birkaç bölgede insanlığın kullanımına yol açtı.

Binlerce yıl sonra ortalama M.Ö. 5,000'lerde sülfür cevherlerinden ergitme yapılan ilk metaldi; takriben M.Ö. 4.000'lerde kalıpta şekle dökülen ilk metaldi; ve yaklaşık M.Ö. 3,500'lerde bronz yapmak için başka bir metal, kalay ile bilerek alaşımlanana ilk metaldi. İstanbul'da hurda bakır alan hurdacı firmasıyız.

 

Beylikdüzü İstanbul'un gecekondu yapılaşması çok düşük olan ilçelerinden birisidir. Toplu konut projeleri ve lüks sitelere ev sahipliği yapan ilçede belediyenin yaptığı araştırmaya göre, yaşayanların %40'ından fazlası üniversite mezunudur. Beylikdüzü İstanbul'un en kozmopolit ilçelerinden biridir, bu özelliği bir Türkiye mozayiği gibidir ve ilçede hatırı sayılı sayıda yabancı uyruklu da ikamet etmektedir. Beylikdüzü hurdacı ilçesinde kişi başına 10M²'yi aşan yeşil alanları ile bir Avrupa kenti standartındadır.

istanbul hurdaci

By interdeha

istanbul hurdaci

  • 2,050